ПОГОДЖЕНО

Голова профспілки Н.В.Бондар

ЗВІТ

ДИРЕКТОРА ТРИПІЛЬСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ

ШКОЛИ І – ІІІ СТУПЕНІВ ОБУХІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРО РОБОТУ

ЗА 2019 / 2020 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

В Трипільській ЗОШ І –ІІІ ступенів Обухівської районної ради Київської області в 2019/ 2020 навчальному році навчалось 253 учня, 11 класів, середня наповненість класів – 23 учня, мова навчання – українська.

Навчальний рік розпочався 2 вересня святом « День знань».

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України корона вірусу COVID-19», наказів відділу освіти, молоді та спорту від 12.03.2020 р. № 87- О «Про тимчасове призупинення освітнього процесу в закладах освіти району усіх типів та форм власності», від 26 березня 2020 року № 97-О «Про запобігання поширенню на території Обухівського району коронавірусу COVID-19», від 24 квітня 2020 року № 116 «Про запобігання поширенню на території Обухівського району коронавірусу COVID-19», від 08 травня 2020 року № 119 – О «Про запобігання поширенню на території Обухівського району коронавірусу COVID-19», наказів Трипільської ЗОШ І-ІІІ ст. від 12 березня 2020 року 7-Г «Про тимчасове призупинення освітнього процесу в школі», від 30 березня 2020 року № 8-Г «Про запобігання поширенню на території Обухівського району коронавірусу COVID-19», від 24 квітня 2020 року № 9 –Г «Про запобігання поширенню коронавірусу COVID-19», від 08 травня 2020 року № 10 –Г «Про запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 » а також з метою забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя працівників стосовно стабілізації епідеміологічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19 навчальний рік закінчується проведенням підсумкового оцінювання дистанційно.

Відповідно до статті 17 Закону України «Про повну загальну середню освіту», пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» від 25 березня 2020 року № 338-р, пункту 3 розділу І, пункту 6 розділу IV Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369, затвердженого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за /№8/32979, наказу Міністерства освіти і науки України від 30.03.2020 № 463 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2019/2020 навчальному році», наказу відділу освіти, молоді та спорту Обухівської райдержадміністрації від 31.03.2020 № 98-О «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2019/2020 навчальному році», наказу Трипільської ЗОШ І-ІІІ ст. від 31.03.2020 р. № 19-О « Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у2019/2020 навчальному році»та з метою організованого завершення 2019/2020 навчального року учні, які завершили початкову та базову середню освіту в школі, звільнені від проходження державної підсумкової атестації.

Учні 11 класу державну підсумкову атестацію складатимуть у вигляді зовнішнього незалежного оцінювання.

Навчальні заняття було організовано за семестровою системою. Впродовж навчального року для учнів проводилися канікули.

Школа працює за 5-денним робочим режимом.

О 8 год.15 хв. проводиться організаційно-оздоровча гімнастика (вівторок – п’ятниця), в понеділок - загальношкільні лінійки або години спілкування класних керівників (до карантину).

Початок занять о 8 год. 30 хв.

Тривалість уроків: у 1-му класі – 35 хв.;

2-4-х класах – 40 хв.; 5-11-х класах – 45 хв.

У 1-му класі передбачено обов’язкове проведення протягом уроку двох фізкультхвилинок по 2-3 хвилини, які рекомендовано проводити на 10 і 20 хвилинах уроку, за винятком уроків з «Основ здоров’я» та «Фізичної культури» (лист МОН України від 24.07.01 р. № 1/9 – 266 «Про організацію навчально-виховного процесу в 1-му класі» ).

Навчальні екскурсії проводились протягом року, а навчальна практика не проводиться.

Освітня програма І ступеня (початкова освіта) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти». Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 1 класу складає 805 годин/навчальний рік, для учнів 2 класу 875 годин/навчальний рік, для учнів 3 класу 910 годин/навчальний рік, для учнів 4 класу складає 910 годин/навчальний рік.

Навчальний план для учасників освітнього процесу ( початкова освіта) складений:

-- для 1- 3 класів – складений за Типовими освітніми програмами для закладів загальної середньої освіти (1-4 класи), розробленою під керівництвом Р.Б.Шияна – Нова українська школа, затвердженою Колегією Міністерства освіти і науки України 23.02.2018, додаток 1;

-- для 4 класу – складений за Типовими освітніми програмами закладів загальної середньої освіти І ступеня, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 407 (таблиця 1), додаток 2.

У 2019/2020 навчальному році 3 клас продовжує здійснювати освітній процес в рамках дослідно – експериментальної роботи Всеукраїнського рівня з теми «Розроблення і впровадження навчально – методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти» (наказ МОН України від 13.07.2017 р. № 1028 «Про проведення Всеукраїнського експерименту на базі загальноосвітніх навчальних закладів»)

Реалізація інваріативної складової.

Для 1 – 3 класів:

Через навчальні предмети українська мова, математика, англійська мова, фізична культура, мистецтво реалізується окремими предметами "Образотворче мистецтво" і "Музичне мистецтво" та інтегрований курс «Я досліджую світ».

Для 4 класу:

Освітня галузь "Мови і літератури" з урахуванням вікових особливостей учнів у навчальному плані реалізується через окремі предмети "Українська мова (мова і читання)", "Іноземна мова".

Освітні галузі "Математика", "Природознавство" реалізуються через однойменні окремі предмети, відповідно, - "Математика", "Природознавство".

Освітня галузь "Суспільствознавство" реалізується предметом "Я у світі".

Освітня галузь "Здоров'я і фізична культура" реалізується окремими предметами "Основи здоров'я" та "Фізична культура".

Освітня галузь "Технології" реалізується через окремі предмети "Трудове навчання" та "Інформатика".

Освітня галузь "Мистецтво" реалізується окремими предметами "Образотворче мистецтво" і "Музичне мистецтво" .

Реалізація варіативної складової

У 1 класі :

--- 1 година для підсилення вивчення української мови.

У 2 класі :

--- 1 година для підсилення вивчення української мови.

У 3 класі :

--- 1 година для підсилення вивчення української мови;

--- 1 година для індивідуальних занять з математики.

У 4 класі :

--- 1 година для підсилення вивчення української мови.

--- 1 година для індивідуальних занять з математики.

Освітня програма ІІ ступеня (базова середня освіта) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти». Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 5-го класу – 1085 годин/навчальний рік, для 6-го класу – 1190 годин/навчальний рік, для 7-го класу – 1225 годин/навчальний рік, для 8-го класу – 1260 годин/навчальний рік, для 9-х класів – 1260 годин/навчальний рік. Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень окреслено у навчальному плані.

Навчальний план для учасників освітнього процесу (базова середня освіта) складений :

--- для 5- 7 класів – складена за Типовими освітніми програмами закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405, таблиця 12(додаток 3)

--- для 8- 9 класів – складена за Типовими освітніми програмами закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405, таблиця 10 (додаток 4)

Варіативна складова реалізується:

У 5 класі :

--- 0,5 годин для підсилення вивчення української мови;

---1 година курсу за вибором «Київщинознавство». Для загальноосвітніх навчальних закладів освіти. Автори : А.Довгань, В.Соленко, В.Гудима, О.Натока, В.Яценко Лист ІЗО від 15.07.2019 № 22.1/12-Г-673)

--- 1 година курсу за вибором «Фізика для допитливих» (Д. Боровик, В. Вовковінська,В. Лапінський, В. Шулешко. Інститут педагогіки НАПН України . Лист ПТЗО від 11.04.2017 р. № 2.1/12-Г-44)

У 6 класі:

--- 0,5 годин для підсилення вивчення української мови;

---1 година курсу за вибором «Київщинознавство». Для загальноосвітніх навчальних закладів освіти. Автори : А.Довгань, В.Соленко, В.Гудима, О.Натока, В.Яценко Лист ІЗО від 15.07.2019 № 22.1/12-Г-673)

--- 0.5 годин курсу за вибором «Етногеографія» (Схвалено для використання в ЗНЗ( лист ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» МОН України від 18. 03.2015 року № 14.1/12-Г-99

--- 0,5 годин курсу за вибором «Цифрова медіаграмотність»; автори Сарацинська Н.А., Якуба С.Ю., 5-9 класи (лист ІЗО від 29.03.2018 року № 22.1/12-Г-184)

---0,5 годин факультативного курсу «Логічні стежинки математики» (автори: Г.В.Апостолова, О.П.Бакал ; лист ІЗО від 04.07.2016 р. № 2.1/12-Г-440 )

--- 0,5 година курсу за вибором «Фізика для допитливих» (Д. Боровик, В. Вовковінська,В. Лапінський, В. Шулешко. Інститут педагогіки НАПН України . Лист ПТЗО від 11.04.2017 р. № 2.1/12-Г-44)

У 7 класі :

--- 0,5 годин для підсилення вивчення української мови;

--- 0,5 годин курсу за вибором «Цифрова медіаграмотність»; автори Сарацинська Н.А., Якуба С.Ю., 5-9 класи (лист ІЗО від 29.03.2018 року № 22.1/12-Г-184)

-- 1 година факультативного курсу «Сучасна українська література.». (Автори Т.Д.Гнаткович, О.І.Береш; лист: ІМЗО від 04.07.2019 р. № 22.1/12-Г-551

--- 1 година факультативного курсу « Російська мова. 5-11 класи (автор О.Ю.Крюченкова ; лист ІЗО від 29.08.2018 р. № 22.1./12-Г-806)

У 8 класі :

--- 0,5 годин для підсилення вивчення англійської мови;

---1 година курсу за вибором «Київщинознавство». Для загальноосвітніх навчальних закладів освіти. Автори : А.Довгань, В.Соленко, В.Гудима, О.Натока, В.Яценко Лист ІЗО від 15.07.2019 № 22.1/12-Г-673)

--- 1 година курсу за вибором «Креслення» за редакцією Дятленка С.М., ( Лист ІМЗО від 25.09. 2018 №22.1/12-Г-904.)

--- 0,5 годин факультативного курсу «Людина та її здоров’я.» (Автор С.В.Безручкова ; лист ІМЗО від 16.05.2019 р.)

--- 0,5 годин курсу за вибором «Наукова організація праці учня.» 8 клас. – Миколаївський юридичний ліцей. - Лист ПТЗО від 10.10.2014 р. № 14.1/12-Г- 1625

У 9 класі :

--- 1 година курсу за вибором «Креслення» за редакцією Дятленка С.М., ( Лист ІМЗО від 25.09. 2018 №22.1/12-Г-904.)

---1 година курсу за вибором «Київщинознавство». Для загальноосвітніх навчальних закладів освіти. Автори : А.Довгань, В.Соленко, В.Гудима, О.Натока, В.Яценко Лист ІЗО від 15.07.2019 № 22.1/12-Г-673)

Освітня програма ІІІ ступеня (профільна середня освіта) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти». Загальний обсяг навчального навантаження здобувачів профільної середньої освіти для 10 класу складає 1330 годин/навчальний рік, для 11 класу складає 1330 годин/навчальний рік.

Навчальний план для учасників освітнього процесу (профільна середня освіта) складений :

n для 10-11 класів – за Типовими освітніми програмами закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 408, таблиця 2 (додатки 5,6)

Реалізація варіативної складової:

У 10 класі :

--- 6 годин для вивчення математики на профільному рівні;

--- 4 години для вивчення української мови та літератури на профільному рівні

--- 1 година для підсилення вивчення зарубіжної літератури;

--- 1 година для підсилення вивчення англійської мови;

--- 2 години індивідуальних занять з фізики на роботу з обдарованими дітьми.

У 11 класі :

--- 1 година індивідуальних занять з біології на роботу з обдарованими дітьми;

--- 0,5 годин на підсилення вивчення інформатики ;

--- 0,5 годин курсу за вибором «Підготовка до ДПА та ЗНО з фізики» (Укладач Н.А.Деркач;лист ІЗО від 09.08.2018 р. №22.1/12-Г-721)

--- 1 година факультативного курсу «Стилістика української мови» Авраменко О.М., Чукіна В.Ф., (Лист ПТЗО від 03.07.2017 року № 21.1/12-Г-314);

При визначенні гранично допустимого навантаження учнів ураховані санітарно – гігієнічні норми та нормативну тривалість уроків у 10-11 класах – 45 хвилин.

Навчальні плани зорієнтовані на роботу за 5- денним навчальним тижнем.

Навчальні плани зорієнтовані на роботу за п’ятиденним навчальним тижнем.

В 2019/2020 н.р. буде випущено 11 учнів 11 класу.

В 2019/2020 навчальному році маємо слідуючу якість знань: високий рівень знань мають 18 учнів:

4 клас – Крамаренко Діана, Мараєв Вадим, Марисюк Анастасія, Сазонкіна Марина, Тарасова Анна, Ткаченко Владислава, Філоненко Софія, Цук Павло, Юрченко Єгор;

5 клас – Музичка Анастасія;

6 клас - Кикоть Сергій, Хоминська Олександра;

7 клас – Новохатько Роман

8 клас - Філоненко Валентина;

10 клас – Квітницький Віталій, Росада Анна, Філоненко Марія;

11 клас – Лемешко Олексій.

В 2018 – 2019 навчальному році рівень знань учнів слідуючий :

- початковий рівень знань учнів складає 22 %;

· середній рівень знань учнів складає 36 %;

· достатній рівень знань учнів складає 32 % ;

· високий рівень знань учнів складає 10 %.

Подальше навчання та працевлаштування випускників 9, 11 класів за минулий рік:

11 клас – 6 учнів

ВНЗ – 5 учнів

Працевлаштовано – 1 учень

9 клас – 31 учень

Школа – 18 учнів

Коледж – 6 учнів

Ліцей – 6 учнів

Навчання за кордоном - 1 учень

Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09. 2011 р. № 1099, наказу Міністерства освіти і науки України від 26.08.2019 № 1077, наказу департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, від 15.10.2019 № 265, наказу відділу освіти Обухівської РДА від 25.09.2019 р № 329-О «Про проведення І та ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2019/2020 навчальному році», наказу Трипільської ЗОШ І-ІІІ ст. від 27.09.2019 р. № 100 «Про проведення І та ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2019/2020 навчальному році» та з метою пошуку, підтримки та розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді, на виконання Указу Президента України від 09 листопада 2007 року № 1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика», відповідно до Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.03.2008 №168 ,зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15 липня 2008 року за № 643/15334, керуючись листом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2019 року № 1/9-622 «Про проведення ХХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика», наказу відділу освіти Обухівської райдержадміністрації № 408 від 14.11.2019 р. «Про проведення І,ІІ етапів ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2019/2020 навчальному році», наказу Трипільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Обухівської районної ради Київської області № 119-О від 15.11.2019 р. «Про проведення І етапу ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2019/2020 навчальному році», з метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської та студентської молоді, виховання шани до культури і традицій українського народу, на виконання Указу Президента України від 30 жовтня 2010 року № 928 «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», відповідно до Положення про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року №571, керуючись листом Міністерства освіти і науки України «Про проведення 1Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», наказом Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 07.11. 2018 року № 328, наказу відділу освіти Обухівської РДА від 16.11.2018 р., наказу Трипільської ЗОШ І – ІІІ ступенів від 14.11.2018 р. № 140 «а» та з метою гідного вшанування пам’яті митця, в Трипільській ЗОШ І-ІІІ ст. Обухівської районної ради Київської області з 01.10.2019 по 23.10.2019 р. проводився І етап олімпіад та конкурсів.

Всього в олімпіадах та конкурсах прийняли участь 228 учнів. Учні-переможці І етапу приймали участь у ІІ етапі олімпіад та конкурсів.

Результативність участі учнів школи в ІІ етапі олімпіад висока.

Найкращий рівень знань показали: Квітницький В., ІІ місце з математики та астрономії, ІІІ місце з англійської мови та хімії; Філоненко М., ІІ місце з української мови та літератури, у конкурсі ім. Т.Г.Шевченка та ІІІ місце з біології та екології; Мартинов Б., ІІ місце з трудового навчання, інформатики, інформаційних технологій; Філоненко В., ІІ місце з біології, хімії та конкурсі ім. П.Яцика; Росада А., ІІ місце з інформатики та правознавства; Заброда А., І місце з фізики та астрономії; Ігнатуша М., ІІ місце з фізики та ІІІ місце з астрономії; Боднарчук Н., ІІІ місце з трудового навчання та конкурсі ім. Т.Г.Шевченка; Філоненко Р., ІІІ місце з англійської мови та астрономії; Лемешко О., І місце з інформатики та ІІ місце з екології; Хоминська О., ІІІ місце в конкурсі ім. П.Яцика; Новохатько Р., ІІІ місце в конкурсі ім. Т.Г.Шевченка; Шкута І., І місце з фізики; Поповіченко А., ІІ місце з трудового навчання; Кріцька О., ІІІ місце з географії; Кравченко О., ІІ місце з інформатики; Костенко Д., І місце з фізики; Ткаченко Я., ІІІ місце з історії; Кожухівська Ю., ІІ місце з трудового навчання; Терпило К., ІІІ місце з трудового навчання; Бойко Т., ІІІ місце з трудового навчання.

Слід відмітити результативну роботу вчителів. Так, Шкута Г.В. підготувала 5 переможців та 7 призерів, Лойко С.М. - 1 переможця та 3 призери, Анопрієнко Л.М. - 5 призерів, Іванченко Н.В. - 4 призери, Кухарчук Р.В. - 2 призери, Цук Л.М.- 3 призери, Співак О.І. - 1 призера, Миколенко В.В.- 3 призери, Нелепенко Т.М.- 2 призери, Чернишова І.В.- 2 призери, Погребняк Н.Ф. - 1 призера.

Загалом учні школи вибороли в ІІ (районному) етапі Всеукраїнських олімпіад та конкурсів 6 перших місць, 17 других місць, 15 третіх місць.

В ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських олімпіад учениця 11 класу Заброда А. зайняла ІІ місце з астрономії (вчитель Шкута Г.В.).

Все більше учнів школи приймають участь у Міжнародному конкурсі з математики «Кенгуру», у Всеукраїнських конкурсах «Колосок» з біології, конкурсі «Левеня», «Соняшник», «Геліантус».

Осередком роботи з обдарованими учнями керує вчитель фізики, математики, інформатики, астрономії, вчитель-методист Шкута Г.В.

У цьому році було підготовлено 11 робіт на конкурс - захист МАН. Тематика робіт : «Розрахунок математичної моделі розумного будинку», секція «Прикладна математика» (роботу підготувала Заброда А., керівник - вчитель фізики, інформатики, астрономії, математики Шкута Г.В.); «Розрахунок ефективності виготовлення пального з очерету, як сировини, що росте в регіоні села Трипілля», секція «Матеріалознавство» (роботу підготував Філоненко Р., керівник - вчитель фізики, інформатики, астрономії, математики Шкута Г.В.); «Види гучномовців та вплив енергії електромагнітної хвилі на організм людини», секція «Теоретична фізика» (роботу підготував Гокало В., керівник - вчитель фізики, інформатики, астрономії, математики Шкута Г.В.); «Виготовлення човна з пластикових пляшок », секція «Науково – технічна творчість та винахідництво» (роботу підготував Квітницький В., керівник-вчитель фізики, інформатики, астрономії, математики Шкута Г.В.); «Створення сайту школи», секція «Іnternet-технології WEB-дизайн» ( роботу підготував Лемешко О., керівник - вчитель фізики, інформатики, астрономії, математики Шкута Г.В.); «Виготовлення металошукача» , секція «Електроніка та приладобудування» ( роботу підготував Кіхтенко М., керівник - вчитель фізики, інформатики, астрономії, математики Шкута Г.В.); «Розробка програми додатку до телефону «Перегони»», секція «Навчальні та ігрові системи» (роботу підготував Мартинов Б., керівник - вчитель фізики, інформатики, астрономії, математики Шкута Г.В.); «Виготовлення програмованого автомобіля », секція «Авіа та ракетобудування, машинобудування та робототехніка» (роботу підготувала Костенко Д., керівник - вчитель фізики, інформатики, астрономії, математики Шкута Г.В.); «Дослідження аварій на теплових електричних станціях та їх екологічні наслідки», секція «Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження» (роботу підготувала Росада А., керівник - вчитель фізики, інформатики, астрономії, математики Шкута Г.В.); «Вивчення ККД пальника із водяного горіха», секція «Експериментальна фізика» (роботу підготувала Шкута І., керівник - вчитель фізики, інформатики, астрономії, математики Шкута Г.В.); «Ефективність використання різних стимуляторів нерестового стану у самиць стерляді», секція «Селекція та генетика» ( роботу підготувала Філоненко М., керівник - вчитель біології, географії, екології, економіки Анопрієнко Л.М.). Одинадцять робіт зайняли І місця на районному етапі конкурсу.

Філоненко М. зі своєю роботою зайняла ІІІ місце в ІІ (обласному) етапі конкурсу – захисту МАН.

Учні 10 класу Квітницький В., Гокало В., Філоненко Р. та учні 11 класу Лемешко О.. Кіхтенко М. стали учасниками Всеукраїнського науково- технічного конкурсу ЕКО-ТЕХНО Україна 2020.

Учениця 11 класу Заброда А. та учениця 7 класу Шкута І. прийняли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Відновлювана та воднева енергетика».

Учениця 9 класу Костенко Д. є учасником міжнародного Форуму Innovation Market, призером Всеукраїнської виставки- конкурсу «Майбутнє України», де зайняла ІІІ місце.

Учениця 7 класу Шкута І. - учасник та переможець (І місце) Всеукраїнського конкурсу МАН-Юніор Дослідник 2020 у номінації "Техніка" з роботою «Експериментальне дослідження використання фольги в побуті з метою енергозбереження».

На базі нашої школи від ЦТДЮ працюють гуртки «Історичне краєзнавство» та «Юні екскурсоводи» (керівник Буренко К.І.), «Юні археологи» (керівник Молоткова А.О.), духових інструментів «Гей, соколи!»та «Мелодії вітру» (керівник Співак В.Г.), декоративно-прикладного мистецтва «Умілі руки» (керівник Брусило С.М.).

При школі діє «Зразковий» військово- історичний музей с. Трипілля, а також краєзнавчий музей - світлиця трипільського побуту. Його діяльність несе великий виховний заряд для учнів і жителів села.

В цьому навчальному році продовжили збір матеріалів про воїнів АТО, в музеї діє експозиція «Наші односельці на захисті України». Зібрані матеріали узагальнюються в папку «Наші односельці – воїни АТО». Переоформлено і доповнено експозиційний розділ «Біль Афганської війни».

Членами гуртків «Історичне краєзнавство» та «Юні екскурсоводи» проводиться велика краєзнавчо – пошукова робота.

Учень 10 класу Ткаченко Ярослав, член гуртка «Юні екскурсоводи» прийняв участь в обласній історико-краєзнавчій експедиції учнівської молоді «Київщина козацька» (заочний етап) та в очному етапі, де зайняв ІІ місце, а також став учасником онлайн - конференції в рамках обласної учнівської молоді «Київщина мій заповітний край», де отримав сертифікати та подяку. Він прийняв участь в обласному етапі Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби», де виступив з доповіддю «Отаман Зелений – борець за незалежну Україну».

Новохатько Роман, учень 7 класу, прийняв участь в обласній краєзнавчій конференції «Герої серед нас: сучасні захисники України» та виступив з доповіддю «Обухівщина і Трипілля під час революції гідності»,де став лауреатом, а також взяв участь в обласному конкурсі «Юні екскурсоводи» (очний тур), де зайняв ІІ місце.

Вихованці гуртків «Юні археологи» та «Історичне краєзнавство» провели зустріч «Розкопки в околицях Трипілля» з Відейком М.Ю. доктором історичних наук, археологом та дослідником Трипільської культури, на яку було запрошено учнів 8 – 11 класів.

Учні 5 класу, вихованці гуртка «Історичне краєзнавство», провели пошуково-дослідницьку роботу в рамках обласного освітньо-виховного проекту «Сім чудес Київщини» за напрямом «Пам’ятки Другої Світової війни на Київщині» по темі «Історико-краєзнавчі об’єкти села Трипілля, пов’язані з історією Другої Світової війни».

Вихованці гуртка «Юні екскурсоводи» в листопаді прийняли участь в обласній краєзнавчій конференції «Допоки пам’ять в серці не згасає».

В шкільному музеї були проведені «Музейні уроки»: до Дня Революції Гідності (жовтень) та вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні.

Новохатько Роман, учень 7 класу, та Ткаченко Ярослав, учень 10 класу, взяли участь в обласному онлайн-фестивалі «Таланти твої, Київщино!».

Учениця 6 класу, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», Артюшенко Софія в травні прийняла участь в обласному челенджі вдячності «Діти Київщини дякують лікарям!»

Згідно з планом роботи школи та шкільним самоврядуванням було проведено ряд традиційних свят та заходів:

ВЕРЕСЕНЬ

- Свято Першого Дзвоника,

- День позитиву

- День обіймів

- День смайлика

- День миру

- Свято квітів для учнів 1-7 класів

ЖОВТЕНЬ

- День людей похилого віку

- День вчителя

- День українського козацтва і Захисника України

- Осінній бал для учнів 8-11 класів

ЛИСТОПАД

- Малишкові читання для учнів 1-11 класів

- День писемності та української мови

- Урочистий мітинг з нагоди 76 річниці з дня визволення Трипілля

- Проведено Уроки мужності в шкільному музеї для 5-11 класів

- Конкурс малюнків «Вірші Малишка на полотні» для 7-11 класів

- Конкурс малюнків «День захисту прав дитини» для 5-11 класів

- День гідності та свободи

- Тиждень безпеки дорожнього руху

- Благодійний ярмарок

- Учнівська конференція «Голодомор 1932 – 1933 роки очима дітей»

ГРУДЕНЬ

- День боротьби зі Снідом

- Конкурс малюнків «Діти проти насильства»

- Свято Святого Миколая для 1-7 класів

- Свято Новорічної ялинки для 1-7 класів

- Новорічний вечір для 8-11 класів

СІЧЕНЬ

- Свято Водохреща

- День Соборності України

ЛЮТИЙ

- Вечір зустрічі з випускниками

- День пам’яті Небесної Сотні

БЕРЕЗЕНЬ

- Шевченківські читання

ЧЕРВЕНЬ

- Он-лайн - вітання учнів, вчителів, батьків з закінченням навчального року

Учні школи активно приймали участь в районних конкурсах і заходах, а саме:

в районному конкурсі відеопривітань до Дня працівників освіти в номінації «Найкраще танцювальне привітання», де зайняли І місце;

учень 3 класу Іванченко Антон зайняв ІІ місце в районній виставці-конкурсі дитячого малюнку «Право очима дитини»;

учень 3 класу Хлистун Іван зайняв ІІІ місце в районній виставці-конкурсі дитячого малюнку «Право очима дитини»;

колективні роботи учнів школи зайняли І місце в районному конкурсі «Новорічна композиція» в номінації «Новорічний букет» та номінації «Новорічна картина чи колаж» і ІІІ місце в номінації «Новорічний подарунок » та номінації «Сюжетна композиція».

Колектив школи, учні та батьки прийняли активну участь у благодійній акції «Подаруй весну жінці-захисниці», присвяченій Міжнародному жіночому дню 8 Березня.

Хлопчики нашої школи активно відвідують секцію вільної боротьби, яку веде Блінов Микола Олегович.

Протягом року учні школи приймали участь в Спартакіаді. Так, Шкута Ірина зайняла ІІ місце з шашок, Краченко Владислав виборов ІІІ місце. В відкритій особисто-командній Першості зі стрільби з пневматичної гвинтівки Філоненко Роман зайняв ІІІ місце.

Брусило Ольга зайняла І місце на Кубку Київської області з легкої атлетики серед спортсменів з УОРА, вадами слуху, зору та РФР.

ЗАХОДИ ЩОДО ЗМІЦНЕННЯ ТА МОДЕРНІЗАЦІЇ МАТЕРІАЛЬНО – ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ.

Школа має два комп’ютерних кабінети, оснащені сучасними комп’ютерами, до яких підключено мережу Інтернет, а також до мережі Інтернет підключено кабінет директора, заступника з навчально – виховної роботи, заступника з виховної роботи, психолога, бібліотекаря, кабінети початкового навчання, фізики, хімії, біології, історії, української мови.

В 2019/2020 навчальному році встановлено смарт дошку в кабінет початкової ланки (1 клас). Отримано комплект меблів для першого класу, а також матеріали для методичного забезпечення уроків.

На початку навчального року був закінчений капітальний ремонт харчоблоку, санвузла та кабінету біології.

В зміцненні матеріально – технічної бази є ряд проблем, зокрема потребує покращення база шкільної майстерні, спортивного залу, комплектації навчальних кабінетів новими столами (партами), шафами. Відсутність актового залу не дає на належному рівні проводити шкільні заходи. Доступ до мережі Інтернет потребують всі класні кімнати школи.

Будівля школи здана в експлуатацію 1968 року, тому потребує капітального ремонту.

Затишно і комфортно почувають себе учні у своїх класах. Щоб створити цей затишок, багато зусиль доклали їхні батьки.

КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Хороші позитивні результати в навчально – виховному процесі досягнуті завдяки творчій праці педагогічного колективу школи, який нараховує 28 педагогів, 9 працівників технічно – обслуговуючого персоналу ( завгосп, бібліотекар, робітник по обслуговуванню, сторож, двірник, 4 прибиральниці).

Склад педагогічного колективу слідуючий:

- загальна кількість – 28 педагогів

Рівень кваліфікації:

· вища категорія – 20

· спеціаліст І категорії – 4

· спеціаліст ІІ категорії – 1

· спеціаліст – 3

Звання:

Вчитель-методист – 3

Старший вчитель – 7

Нагороди:

Знак «Відмінник освіти України» - 2

14 вчителів – випускники школи

В структуру методичної роботи школи входить методична рада, яка підпорядкована педагогічній раді.

Керувала методичною радою школи заступник директора з навчально-виховної роботи Кухарчук Р.В. Методична рада складалася з керівників шкільних методичних об’єднань, а саме: Погребняк Н.Ф. – керівник ШМО класних керівників; Шкута Г.В. – голови ШМО вчителів математики, фізики, хімії, інформатики; Чернишової І.В. – голови ШМО вчителів-філологів; Маркіна-Костенко А.В. – голови ШМО вчителів початкових класів; Анопрієнко Л.М. – голови ШМО вчителів історії, географії, біології, київщинознавства; Іванченко Н.В. – голови ШМО вчителів художньо-естетичного циклу, трудового навчання, основ здоров’я, «Захист Вітчизни».

Методична рада школи організовувала колективні, групові та індивідуальні форми роботи.

Систематично проводили засідання ШМО, згідно плану роботи на рік.

Вчителі школи постійно працюють над підвищенням свого фахового, наукового і методичного рівня.

В 2019/2020 навчальному році вчителі Трипільської ЗОШ підвищували свій професійний рівень, беручи участь в семінарах – практикумах та майстер-класах, які проводилися в різних населених пунктах області. Впродовж 2019/2020 навчального року курси підвищення кваліфікації пройшли Кухарчук Р.В., вчитель хімії та проходить дистанційно Смірнова Л.Є., вчитель німецької мови.

За 2019/2020 н.р. Цук Л.М. підтвердила кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та звання «Старший вчитель».

В 2019-2020 н. р. на базі школи Маркіна –Костенко А.В. провела районний захід «Квіти Трипілля», Іванченко Н.В. було проведено засідання творчої групи вчителів трудового навчання і технологій «Використання проектних технологій на уроках трудового навчання і технологій».

В Трипільській ЗОШ І-ІІІ ступенів працює школа молодого вчителя. Наставником молодого вчителя Перехрест А.В. була Маркіна –Костенко А.В., що має другу кваліфікаційну категорію. Перехрест А.В. активно відвідувала уроки колег по шкільному методичному об’єднанню .

Вже третій рік Шкута Г.В. веде гурток «Основи науково-дослідницької діяльності» на базі школи, як базовому обласному навчальному закладі Малої академії наук Київської області.

У квітні Буренко К.І. взяла участь в онлайн конференції присвяченій 75 –річчю перемоги у другій Світовій війні в секції «Козацькій славі жити у віках» де виступила з доповіддю «Трипілля в часи козаччини». Конференцію проводив музей «Битва за Київ у 1943 р.» с. Нові Петрівці.

У цьому році прийшов лист- подяка педагогічному колективу за виховання Пащенка Данила Тарасовича та Шкути Марини Юріївни з Національного технічного університету України «Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського» Теплоенергетичний факультет.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

В школі створено банк даних учнів та соціальний паспорт школи. На обліку стоїть 3 дитини, батьки яких позбавлені батьківського піклування (Сергієнко Максим, 3 клас, Сергієнко Олександра , 7 клас та Ткаченко Надія, 6 клас).

Цим дітям виплачується матеріальна допомога щороку.

В навчально-виховному процесі школа дотримується вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.

Мікрорайон школи знаходиться в зоні посиленої небезпеки ( пожвавлений рух на дорогах, залізниця, річка, водойми, лінія електропередач, кручі, яри) і тому ми змушені постійно і часто на лінійках, класних годинах нагадувати про це учням, проводити бесіди, інструктажі з техніки безпеки і поведінки на канікулах.

ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ

Організовано харчування для учнів 1 – 4 класів та дітей , батьки яких позбавленні батьківського піклування (21 грн ) за рахунок коштів відділу освіти. Діти, які опинилися в складних життєвих ситуаціях , діти, які відвідують групу продовженого дня та ті, що займаються в секції вільної боротьби харчуються за кошти Трипільської сільської ради. Обслуговує харчування дітей ТОВ « Контракт », керівник товариства Яговий Микола Павлович.

ПІДВІЗ ДІТЕЙ

Із 253 учнів, що навчаються в школі, 71 під’їжджаючих : з Халеп’я, Щербанівки, Киселівки, Витачева, Жуківців, Українки.

Підвіз дітей з Щербанівки та Киселівки здійснюється автобусом, який закупили на школу, з Халеп’я, Витачева та Українки підвіз здійснюється ТОВ «Обухівтранс».

Підвіз організовано задовільно.

ДОТРИМАННЯ ПРАВОПОРЯДКУ НЕПОВНОЛІТНІМИ

На внутрішкільному обліку ніхто не стоїть.

Неблагополучних сімей немає.

СПІВПРАЦЯ З ІНШИМИ НАВЧАЛЬНИМИ ЗАКЛАДАМИ ТА ГРОМАДСЬКИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ

- з Київським обласним археологічним музеєм;

- з ЦТДЮ;

- з КНЗ КОР «КОІПОПК»

- з інститутом педагогіки НАПН України.

Кiлькiсть переглядiв: 23

Коментарi